O czym świadczy certyfikat w transporcie?

Certyfikat w transporcie jest potwierdzeniem renomy danej firmy i jej wiarygodności. Według badania przeprowadzonego przez ekspertów Systemu Trans.eu, certyfikat firmy transportowej wskazuje, że firma ta jest wolna od zadłużeń i będzie wiarygodnym partnerem biznesowym.

Posiadanie certyfikatu wskazuje na prestiż firmy, bowiem nie tak łatwo go zdobyć i utrzymać. Tego typu dokumenty uchodzą za coś elitarnego i są bardzo dobrze postrzegane przez kontrahentów. Przedsiębiorstwo transportowe posiadające certyfikat w transporcie ma szansę na odróżnienie się w sposób pozytywny od konkurencji. Certyfikat może świadczyć także o bogatym doświadczeniu zgromadzonym w toku funkcjonowania firmy transportowej na rynku.

Niestety, wiele polskich firm transportowych nawet nie podejmuje starań o uzyskanie certyfikatu, głównie dlatego, że proces certyfikacji jest kosztowny i długotrwały, zaś pieniądze zaoszczędzone w ten sposób można przeznaczyć np. na unowocześnienie floty samochodów. Jeśli już firma transportowa ubiega się o certyfikat, najczęściej jest to jeden z następujących certyfikatów: HACCP, GMP+B4.1, TCC oraz AEO.