Budowa nowego centrum logistycznego EAST A4 Logistic Park pod Rzeszowem

Niedaleko granicy z Ukrainą pod koniec 2014 roku ma być w pełni gotowe nowe centrum logistyczne EAST A4 Logistic Park. Ma ono obejmować swoim zasięgiem aż 12 ha powierzchni. Nowy park logistyczny powstaje w Młynach, 80 km od Rzeszowa i 80 km od Lwowa, w odległości 3 km od granicy z Ukrainą.

Z parku logistycznego, którego inwestorem jest spółka EAST A4 Logistic Park Sp. z o.o., należąca go grupy Waimea Holdings Ltd., mają korzystać docelowo firmy europejskie, a w szczególności te, które przed dostarczeniem towarów na Ukrainę i rynki wschodnie, będą chciały skorzystać z usług logistycznych jeszcze w obrębie Unii Europejskiej.

Otwarcie nowego centrum logistycznego w Młynach ma mieć miejsce w tym samym czasie, kiedy do użytku zostanie oddana cała autostrada A4.

W Młynach powstaną trzy hale magazynowe, wyposażone w biura i duże parkingi. Magazyny mają być dostosowane do potrzeb składowania i magazynowania również produktów spożywczych. W zamyśle inwestora jest wybudowanie w parku logistycznym placu manewrowego dla samochodów ciężarowych i osobowych oraz parkingu strzeżonego na 110 tirów.